Czytamy dzieciom

Komentarze zamknięte

Badania potwierdzają, że głośne czytanie dziecku nie tylko zaspokaja jego potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny dziecka, wzmacnia poczucie własnej wartości, uczy poprawnego języka, rozwija zasób słów, daje swobodę w mówieniu ale także jest znakomitą rozrywką, kształtuje na całe życie nawyk czytania i poszerzania wiedzy. Wiedząc o tym, przedszkole organizuje szereg działań promujących głośne czytanie. 12 maja swoją obecnością zaszczycili nas dyrektorzy szkół i gimnazjów z całej gminy przyjmując zaproszenie do udziału w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Wśród nich znalazły się: pani Alicja Krawczyk- z-ca dyrektora Gimnazjum w Nowogrodźcu, pani Urszula Troszczak-Krzywdzińska- dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu, pani Ewa Puzio- dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernej, pani Małgorzata Potocka- dyrektor Szkoły Podstawowej w Gościszowie. Dzieci z uwagą wysłuchały przeczytanych tekstów oraz odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego utworu. Mamy nadzieję, że pamiątkowe zdjęcia, jakie otrzymali nasi goście będą wywoływać uśmiech na ich twarzach i przypominać o chwilach spędzonych w naszym przedszkolu. Dziękujemy za obecność.

Opracowała: B. Szeremeta

Komentarze zamknięte.